مجله اختصاصی ایرانیان هلند ( INJ )

شبکه اطلاع رسانی ایرانیان در کشور هلند Iraanse Netherlandse Jurnaal

کلیسای کوروش در شهر اپل دورن

 مجله اینترنتی ایرانیان هلند در راستای معرفی اماکن معروف تجمعات ایرانی به عزیزان هموطن در این پست " کلیسای ایرانیان کوروش "  را به شما معرفی میکند :

یکی از مراکز خیلی مهم تجمع ایرانیان در کشور هلند که به عبارتی پر کار ترین محل برای تردد ، تجمع و دیدار ایرانیان با یکدیگر میباشد بدون شک  کلیسای ایرانیان کوروش  واقع در شهر اپل دورن است .

این کلیسا یک کلیسا پروتستان میباشد و میتوان گفت کمتر ایرانی در هلند است که این کلیسا را نمی شناسد حتی اگر مسیحی نباشد ، خدماتی که این کلیسا بدون هیچ گونه چشم داشت به هموطنان و حتی پارسی زبانان افغانی ارائه میدهد بسیار قابل توجه و شایسته تقدیر فراوان است .

 کمک های فراوانی که اعضای فعال کلیسای ایرانیان کوروش  به پناهندگان میکنند از اهم فعالیت های آنهاست ، آنها به تمامی هموطنانی که به دلیل مشکلات بزرگی که سر راه نو کیشان مسیحی در ایران وجود داشته و بخاطر آن مجبور به ترک دیار میشوند بیشترین خدمات را ارائه میدهند و با آغوشی باز از آنها استقبال میکنند تا درد غربت زیاد آنها را اذیت نکند و بدانند که برادران و خواهرانی دارند که بی دریغ به آنها کمک میکنند .

در پاره ای موارد برای کمک به دسته ای از ایرانیان یا افاغنه که به دلایل مختلف در زندان های هلند به سر میبرند به آنها سر کشی کرده و برای کمک به آنها سعی و تلاش بسیار میکنند .

بسیار نیز دیده شده که حقوق دانانی از طرف کلیسا برای شرکت در جلسات دادگاه برای کمک بیشتر به پناهندگان حضور پیدا کرده اند .

کلیسای ایرانیان کوروش در ماه دو بار گردهمائی دارد هفته دوم و چهارم هرماه و هرگونه جابجائی در برنامه ها در پایان جلسات به اطلاع حاضرین میرسد .

سایر فعالیت های کلیسای ایرانیان کوروش :

ارائه کتب درباره مسیح

مراسم غسل تعمید

آموزش و تعلیم آموزه های عیسی مسیح

اجرای برنامه های شاد و موزیکال برای پرستش

مسئول این کلیسا برادر مسعود میباشد که انسانی بسیار فعال ، دلسوز و مومن میباشد و خدمات بسیاری به ایرانیان مقیم هلند داشته است .

 

لطفاً سایت مجله ایرانیان هلند را به دوستان خود معرفی نمائید

www.inj.blogfa.com

+ نوشته شده در  دوشنبه سی ام فروردین ۱۳۸۹ساعت 14:58  توسط گروه تحریریه  |